Vypnutí WP-Cron ve WordPressu pro rychlejší načítání stránek

Ondřej Musil
Ondřej Musil
3 min
Vypnutí WP-Cron ve WordPressu pro rychlejší načítání stránek

WP-Cron je funkce ve WordPressu, která je zodpovědná za provádění naplánovaných úloh na pozadí. Mezi tyto úlohy patří pravidelné kontroly aktualizací, automatické zálohování dat a odesílání e-mailových notifikací. I když je WP-Cron užitečným nástrojem, jeho automatické spouštění při každé návštěvě vašeho webu může negativně ovlivnit rychlost načítání stránek a způsobit nežádoucí zátěž serveru

Co je to WP-Cron a jaký má vliv na rychlost načítání

WP-Cron je integrovaný plánovač úloh ve WordPressu, který slouží k automatickému spouštění naplánovaných úloh na pozadí. Ve výchozím nastavení WordPressu se tahle klíčová funkce aktivuje při každé návštěvě stránky, kde kontroluje a vykonává naplánované úlohy, jako jsou aktualizace nebo zálohování. Bohužel, toto může vést k zpomalení rychlosti načítání vašeho webu, někdy až o několik sekund.

Výhody vypnutí WP-Cronu

  • Zlepšení výkonu
  • Přesnější plánování úloh
  • Lepší SEO

Jak vypnout WP-Cron ve WordPressu

1️⃣ Deaktivace WP-Cronu ve WordPressu: 

Přihlaste se na server přes FTP nebo SSH. V kořenovém adresáři vaší WordPress instalace najděte a otevřete konfigurační soubor wp-config.php, do kterého přidejte následující kód:

define('DISABLE_WP_CRON', true);

2️⃣ Nastavte CRON u poskytovatele hostingu: 

V administraci hostingu vyhledejte volbu pro nastavení CRONu, často označenou jako "Plánovač úloh", a postupujte podle pokynů poskytovatele.

3️⃣ Nastavte URL adresu nebo příkaz:

Do CRON úlohy nastavte následující URL adresu (nezapomeňte změnit název domény 😉):

https://www.bitspecter.com/wp-cron.php?doing_wp_cron

Případně můžete nastavit CRON pomocí příkazu:

# CRON pomocí Wget wget -q -O - https://bitspecter.com/wp-cron.php?doing_wp_cron >/dev/null 2>&1 # CRON pomocí Curl curl --silent https://bitspecter.com/wp-cron.php?doing_wp_cron >/dev/null 2>&1

Jak ověřit správné nastavení CRONu ve WordPressu

Na závěr je nutné zkontrolovat správné nastavení CRON úlohy. Doporučuji plugin WP-Cron Status Checker.který vám nabídne přehled o všech naplánovaných úlohách ve vašem WordPress systému a jejich aktuálním stavu.